• Ново
Активни Мрежести Шорцеви
zoom_in

Активни Мрежести Шорцеви

DEN 527.84

Износ
check Во продавницата.

Овие Атлетски Дела Мрежести Шорцеви ќе направат одличен додаток во гардеробата на вашето младо момче. 100% полиестерска ткаенина е лесна, но доволно цврста за да се спротивстави на неговите најригорозни активности. Лесната мрежеста ткаенина има одлична можност за дишење за да ве одржува ладно момче. Изградени со покриен еластичен појас за дополнителна удобност и безбедност, овие шорцеви се совршени за целодневно носење. Спарете се со маичка и неговите омилени патики за да го комплетирате овој изглед. Овие прекрасни шорцеви се достапни во асортиман на бои што ќе му овозможат на вашето мало момче да изгледа добро на и надвор од теренот, патеката или полето. Атлетик Воркс Меш Шорцеви : : 100% полиестер . Машки шорцеви . Лесна мрежа . Цврста боја . Ребрести еластични појас . Редовно вклопување . Удобно . Достапно во различни бои . Машинско перење ладно со слични бои, нежен циклус, користете само белило без хлор кога е потребно, исушете го ниско, отстранете го навремено, ниско железо доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..