• Ново
Gerber Baby Super Soft Romper со краток ракав, големини 0 3- месеци
zoom_in

Gerber Baby Super Soft Romper со краток ракав, големини 0 3- месеци

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Наменети за секоја сезона, нашата мека колекција на меки меки со прифатливи ромци, облека за спиење, фустани и ленти за глава ќе бидат нивните нови фаворити за гардероба! Ние се здруживме со Li Vaeco ™ од Birla Cellulose за да ви донесеме вас и на вашите малечки поодржливо произведени, еколошки пријателски вискозни колекции на влакна, направена претежно од еукалиптус мешано со Spandex. Овој екстремно мек Romper за печатење ABC е совршен за „абење на часовникот. Висококвалитетна, лесна, дише, издржлива ткаенина со совршена количина на истегнување за активни бебиња и мали деца. Отпечатоци и цврсти материи направени за појавување на браќа и сестри. Овој ромпер за кратки ракави за новороденчиња има удобно фитинг шорцеви и патент за да ги олесни промените. Оваа ставка е лесна, бидејќи машината може да се мие и машината што може да се суши за ваша погодност. Дајте ја оваа облека за бебиња како внимателен и практичен подарок за туш за бебиња. Овој пакет вклучува едно бебе ABC Print Snug Fit Romper. Квалитетот на Гербер, удобноста, безбедноста и вредноста никогаш не излегува од стил! Гербер Унисекс Бебе мека мека ромпер со кратки ракави со вискоза направена од еукалиптус, големини 0/3m-18m. Вклучува еден меки родова родова родова родова мека. Ткаенина : 95% вискоза направена од еукалиптус, 5% спандекс. Машинско миење/ сушење суво. Pro Planet и еко -пријателска ткаенина направена од еукалиптус спандекс што помага во намалување на емисиите на јаглерод диоксид. Ткаенината е месарка мека до допир, лесен, дише и удобно на кожата на вашето бебе или дете . се одликува со патент за полесни промени. Дизајниран со принуден вклопување за безбедност. Увезени.

Им се допаѓа и на купувачите..