• Ново
Трговска марка ликовна уметност „за розов свет“ платно уметност од Матиу Ривин, бел мат, црна рамка
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „за розов свет“ платно уметност од Матиу Ривин, бел мат, црна рамка

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Mathieu Rivrinsubject : Panderscapess Teyle : Современа трговска марка ликовна уметност „за розов свет“ платно уметност од Матиу Ривин, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Матиу Ривин. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има планински опсег што се рефлектира во езерото, тонирано розово од сонцето. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Им се допаѓа и на купувачите..