• Ново
Културен културиран бисер од слатководни бисери и карат Т.В. Дијамант со кружен дијамант 14KT бело злато 3-камен пресврт гроздобер прстен
zoom_in

Културен културиран бисер од слатководни бисери и карат Т.В. Дијамант со кружен дијамант 14KT бело злато 3-камен пресврт гроздобер

DEN 9872.00

Износ
check Во продавницата.

Бидете кралица на минимализмот со овој класичен пресврт на 3-камен пресврт Миабела, култивиран слатководен бисер и дијамантски гроздобер прстен. Монтирана во светло бело злато, овој нежен прстен покажува еден 3,5-4мм и два културирани бисери во форма на слатководни бисери во форма на копче од 3-3,5 мм. Овој силен прстен, исто така, има и две кружни, сет на измет и 38 кружни, дијаманти поставени од путер (G-H, I2-I3) поставени помеѓу бисерите и лизгајќи се на половина пат надолу по опсегот во шема на пресврт. Полиран до брилијантност, овој воодушевувачки прстен е сигурен дека ќе ве натера да се претстави на најдобрите модни блогови. Изработено во 14 KT бело злато. Култивиран бисер на слатководни. 1/5 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсег : 1,5мм. 3-камен пресврт гроздобер прстен. Јуни Борден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..