• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Камила боја Блок“ уметност од Ејвори Тилмон
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Камила боја Блок“ уметност од Ејвори Тилмон

DEN 1530.08

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Ејвори Тилмонсубјект : People Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена во очила за сонце на позадина во боја на портокалова, жолта и сина боја. Истакнати бои : бела, жолта, портокалова, сина, сива, кафеава Ејвори Тилмон направи создавање уметност доживотна страст. По дипломирањето на колеџ со диплома за скулптура, тој следеше кариера во уметноста, вклучително и настава и дизајнирање, како и професионално скулптурирање и сликање. Тој сака да пристапи кон сликање и цртање како многу плитка скулптура, градење и одземање сè додека не го постигне она што првично го предвидуваше. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Womanена во очила за сонце на позадина во боја на портокалова, жолта и сина боја.

Им се допаѓа и на купувачите..