• Ново
Создадено смарагдно сребро со прстен со златна плоча
zoom_in

Создадено смарагдно сребро со прстен со златна плоча

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Проверете го овој впечатлив создаден смарагден прстен од колекцијата на стабилни изрази. Бендот на овој прекрасен прстен е направен од стерлинг сребро од родиум. Централниот дел на прстенот е позлатен со 0,5 CTTW. Зачудувачки создаден смарагд скапоцен камен Безел. Овој прстен од 2,25мм сигурно ќе додаде елемент на возбуда во вашиот изглед. Достапно во целата големина 8. Изразете се на уникатен и забавен начин со новата колекција на стабилни изрази. Изберете од стотици прстени што можете да ги измешате, да одговарате и да се ставате заедно, овозможувајќи ви да го вклучите вашиот стил во еден момент. Стабилните изрази нудат накит што е направен од сребро, шарено емајлиран, 14 карат злато-позлатени, украсени со зачудувачки дијаманти и/или скапоцени камења и многу повеќе. Можностите се бесконечни со овој неверојатен асортиман на накит за легање. : Лабораторија креирана смарадколор : greenshape : тркалезна тежина : 0,5 cttwquantity : 1jewelry Поставување : Bezelyour ставка пристигнува во комплементарна кутија за зелени подароци со бел лак, совршен за чување или подароци. Прстен на плочата : Поставени од облик на смарадголд и полирани позлатени и полирани завршни облоги за да се спречи изработено во изработените изрази на Silver Stackable, кои се достапни во повеќе димензии.

Им се допаѓа и на купувачите..