• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Блуз на лимон“ платно уметност од Курт Шафер
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Блуз на лимон“ платно уметност од Курт Шафер

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Курт Шафер е самоук фотограф уште од 13 години (1970). Тој продолжува да ја учи ликовната уметност на фотографијата, особено во оваа фантастична возраст. Иако Курт не манипулира со својата ликовна фотографија, компјутерското подобрување е вредна алатка во неговиот бизнис. Тој наведува дека ако тој направил нешто во својата работа, би било да изгледа повеќе како што беше кога ја направи оригиналната фотографија. Loveубовта на Курт кон земјата ја храни својата фотографска креативност и ја дефинира како негова вистинска форма на терапија. Кога фотографирате луѓе, фаќањето на природата во неговите субјекти е намерата на Курт и што се обидува да го направи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Уметник : Курт Шафер. Тема : Цветни. Стил : Традиционален. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има кластери на живописни розови цвеќиња.

Им се допаѓа и на купувачите..