• Ново
Манифестира судбина
zoom_in

Манифестира судбина

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Рахим Анум ака П.Т. е роден на 21 септември 1979 година. П.Т. е доживотен жител на Хартфорд, КТ. Тој е рапин уште од 11 години. П.Т. беше потпишан на „Месинџер Рекордс“ во мај 2000 година. Неговиот прв настап беше на првиот албум на Messenger Records Associates, кој беше компилациски албум со 5 други уметници од Messenger Records. Оттогаш П.Т. има прикажано на неколку различни ЦД -а за подземни микс и многу настапи во живо. И сега Рекорди и филмови на Messenger претставуваат цит; P.T.Quot; Манифестирана судбина, неговиот прв соло албум. Овој албум беше искуство за учење каде што цитира; ptquot; беше во можност да работи со други продуценти нагоре и доаѓање и уметник во музичката индустрија. Манифестира судбина.

Им се допаѓа и на купувачите..