• Ново
Вселенски шатл -шатл -лесен магнезиум Кидски велосипед со сопирачки со диск, во. со тркала за обука, црно
zoom_in

Вселенски шатл -шатл -лесен магнезиум Кидски велосипед со сопирачки со диск, во. со тркала за обука, црно

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Дизајнерите на Royalbaby работат долго време за да го развијат целиот потенцијал на новиот ултра лесен магнезиум за употреба во велосипед за деца. Конечно, вселенскиот шатл, еден од новите производи на Royal Baby 2017, лансиран на Саемот за велосипеди во Шангај. Супер лесната легура на магнезиумската легура и кривината дизајн работат заедно за крајно да ја намалат тежината на велосипедот. Вашето малечко ќе култивира чувство на независност и самоувереност со тоа што ќе може сами да го преместат велосипедот. Нема повеќе од „мамо, зошто не можам да го кренам сопствениот велосипед? Tumble. Дизајнот на рамката беше инспириран од просторот и универзумот, чии тајни отсекогаш го привлекоа вниманието на Кид. Уникатниот дизајн на вселенскиот шатл ја собра наградата за најпрестижната награда на црвената starвезда во Кина и наградата за ветерница. Ставете го вашето дете на најмодениот велосипед на овој или кој било друг Планета! Рамка/вилушка : Лесната рамка за магнезиум и издржливата челична предна вилушка прават совршена комбинација на леснотија и јачина. Тркала/гуми : едноделни магнезиумски венчиња, коноби 14x2.4 "широки гуми. Водички : Цврст единечен брзина на систем со едноделен каранник и заграда на дното што носи топка.

Им се допаѓа и на купувачите..