• Ново
2,4g 4-CH RC квадкоптер со оска гиро и осветлување
zoom_in

2,4g 4-CH RC квадкоптер со оска гиро и осветлување

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Направете го лесно да се види додека управувате со црвено-белиот 2,4 G 4-CH RC Quadcopter. Добро за почетници или напредни корисници, дронот одговара на вашите команди за летање, како што се пренесува преку далечинскиот управувач. Нудејќи подолг век на траење на батеријата од порано, ќе имате повеќе време на летање со овој маневриран уред. Квадкоптерот од 2,4 G со шест оски жиро и осветлување прави правење трикови ноќе или во текот на денот лесно и забавно за учење. Предизвикајте се себе си или вашите деца со прецизност и можности за лебди што ви ги нуди овој дрон. Играчката Quadcopter е забавен начин да се предизвикате себеси или пријател за да создадете нови модели на летање и трикови како што одите. Подреден уред за летање, ќе помогне да се задржат летовите повеќе нивоа при полетување и слетување. Quadcopter од 2,4 G 4-CH RC обезбедува начин да ги тестирате вашите воздушни вештини и способности. 2,4 G 4-CH RC квадкоптер со 6-оски жиро и осветлување : Користејќи технологија за ширење спектар, дронот може да оди подалеку, да лета измазнет и да трае подолго. Вграден 6-оски гироскоп за прецизен лет и лебди. Можете да летате во затворено или надвор. Континуираната ротација од 360 степени овозможува неверојатни трикови. 2,4 G квадкоптер со 6 оски гиро и осветлување има и десно и лево рачни можности за гаснење. Контролен режим : Далечински управувач (не вклучува батерии). Растојание : 30м. Батерија : 3,7 V 500m Ah LIPO батерија. Режим на полнење : USB кабел. Време на полнење : 100 минути. Време на игра : 7 минути. 4 лопати на роторот и рамки за заштита. Читач на картички. Шрафцигер. Упатство за употреба. Овој производ може да бара регистрација со ФАА пред операцијата. За да дознаете повеќе, посетете ја страницата www.faa.gov/uas/registration.

Им се допаѓа и на купувачите..