• Ново
Маица за кратки ракави за девојчиња од Дизни принцеза Девојче, големини 12м-5Т
zoom_in

Маица за кратки ракави за девојчиња од Дизни принцеза Девојче, големини 12м-5Т

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

"Шел " Сакајте ја оваа графичка маица, во која има омилени принцези на Дизни, Ариел и Бел. Супер-мека и удобна, со опуштено вклопување, паднати рамења и шарен графички принт. Трендовски изглед што може да го носи сам или слоевит под качулка или кардиган - само додадете хеланки или фармерки, а таа е подготвена за ден на магична забава! Материјал : 60% памук/40% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот носи големина 3 T. ФИТ : Опуштено. Деколте : вратот на екипажот. Затворање : стил на пуловер. Ракави : кратки ракави. Ockебови : Ништо. Карактеристики : Мека маичка плетена; капка рамо; Графички принт. © Дизни, сите права се задржани. Графичка маица со кратки ракави на Дизни за девојчиња за мали деца.

Им се допаѓа и на купувачите..