• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Зимски светилник 1“ платно уметност од Jeanан Плут
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Зимски светилник 1“ платно уметност од Jeanан Плут

DEN 1530.08

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Jeanан Плутсубјект : Пејзаж-аперестил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бел светилник опкружен со снег на крајбрежната линија. Јас живеев и работев во Вермонт од 1999 година. Многу прекрасни ментори што научив што навистина значи да се биде Вермонтер. Сега работам како хонорарен графички дизајнер, донирајќи многу од овие вештини на локалната заедница, непрофитни групи. Помагам во организирање на настани за прибирање финансиски средства, поддршка на две програми за ЦСА во нашата долина и да го насликам градот (буквално) за Божиќно време за да ги промовирате локалните сопственици на продавници и да ја разубавиме „старата деловна област“ на Манчестер, Вермонт. Јас внимателно се усогласувам со организација за уметност во заедницата во Н. Бенингтон и предавав деца и возрасни, работилници и часови по училиште преку нивните програми за внатрешни работи и теренски активности. Дома, мојот сопруг и јас ги одгледуваме нашите две деца, 26 кокошки, 11 патки и работиме за да ја удвоиме нашата градина секоја пролет, (досега, толку добро). Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бел светилник опкружен со снег на крајбрежната линија.

Им се допаѓа и на купувачите..