• Ново
Исклучителна костум на Ноќта на вештерките на вештерките
zoom_in

Исклучителна костум на Ноќта на вештерките на вештерките

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Ете! Најелегантното богатство на антички Египет - овој начин да се прослави исклучителниот костум на Ноќта на вештерките на Клеопатра! Овој женски костум за Ноќта на вештерките ќе ве натера да лебдите по Нил во најголем стил. Се одликува со плетен фустан со должина на подот со позлатена и накит јака и појас со долга двојна златна и црна мрежа. Вклучени се и две драматични драперии на рацете во истата треперлива мрежа. Отпорноста на парчето е златен слушалки украсено со тиркизен скапоцен камен и нагласено со нежни метеж на златен ланец и опашки. Совршен за забави за Ноќта на вештерките, темата или костумите! Материјал : 100% полиестер (ексклузивно за декорација). Грижа : Чиста на самото место. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 фустан, 1 појас, 1 јака, 2 ракави на рака и 1 слушалка. Деколте : јака. Затворање : Повлечете. Ракави : фустан без ракави; Вклучува 2 ракави на рака. Карактеристики : Слушалката е украсена со тиркизен тон накит и е нагласена со ланец на златен тон; фустан со должина на подот; позлатена и јака од тон со накит. ПРЕДУПРЕДУВАЕ! : Опасност за гушење! Содржи мали делови; не е наменета за деца под 3 години. Исклучителниот костум на Ноќта на вештерките на Cleените Клеопатра од пат до славење.

Им се допаѓа и на купувачите..