• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Западниот брег Сентинел“ платно уметност од Мерион Роуз
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Западниот брег Сентинел“ платно уметност од Мерион Роуз

DEN 1530.08

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Marion Roseubject : Пејзаж-апелатива : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мерион Роуз „Западниот брег Сентинел“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..