• Ново
Изедначи таблети за чистење на антибактериски протези во текот на ноќта, брои, брои
zoom_in

Изедначи таблети за чистење на антибактериски протези во текот на ноќта, брои, брои

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Еднакви таблети за чистење на протези во текот на ноќта се моќни агенси за чистење и белење со двојно дејство кои го подобруваат изгледот на вашата зачудувачка насмевка. Овие таблети со лесна употреба убиваат 99,99% од бактериите што предизвикуваат мирис и брзо ги отстрануваат дамките, осигурувајќи се дека вашите протези се санираат и изгледаат добро за секојдневна употреба. Забите, мостовите и другите отстранливи ортодонтски уреди можат да имаат корист од овие ефективни таблети за чистење. Едноставно испуштете една таблета во чаша или протеза бања што содржи доволно топла вода за да го покриете апаратот, оставете го апаратот да се впие преку ноќ, а потоа исплакнете. Вашето се-во-едно решение за нега на протеза се наоѓа во рамките на една моќна еднаква таблета за чистење на протези за протези во текот на ноќ. Со целосен спектар на производи и едноставни решенија, еднаков ви овозможува да се грижите за вашето семејство со доверба. Еднакви на минијатурни свежи таблети за чистење на протези во текот на ноќта, 84 брои : убива 99,99% од бактериите што предизвикуваат мирис. За вселената чистење и дезодоризирање на протези, мостови или ортодонтски уреди. Растворете ги дамките што четкање остава зад себе. Намалете го зголемувањето на плакетата и отстранете ги честичките на храната што можат да предизвикаат иритација на непцата. Минтен свеж вкус. Споредете со Полдиенд преку ноќ.

Им се допаѓа и на купувачите..