• Ново
Органско дете на мало starвезда од 2pk пижами без подножје, големина 9м-5Т
zoom_in

Органско дете на мало starвезда од 2pk пижами без подножје, големина 9м-5Т

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Вашето дете ќе биде топло и пријатно, носејќи ги нивните мали starвездени органски пижами. Комплетот вклучува 2 парчиња - 2 долги ракави без нозе, кои се вклопуваат во пижами, давајќи им опции за избор. Направено со најчистиот органски памук на планетата, во независни ОЕКО-Текс и сертифицирани објекти на Готс. Наменети за безбедност, нашите пижами на бебето и детето имаат вклопување. Снежните вклопувања и врзаните манжетни ги одржуваат панталоните на место - нема извртување или зглобување. Органскиот сет на органска пижама со мала starвезда вклучува 2 долги ракави без нозе, пижами. Пижамите се дизајнирани да бидат прицврстени со врзани манжетни за да го чуваат вашето дете безбедно . Целосен преден патент и безбедносен таб за лесни и исклучени . Оеко-Текс и Готс Сертифициран . 100% чист органски памук . Машинско миење и суво суво.

Им се допаѓа и на купувачите..