• Ново
Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Гарнет со срце и карат Т.В. Срцев дијамант Стерлинг Сребрен Хало приврзок и сет на прстен
zoom_in

Miabella Women's 3- Carat T.G.W. Гарнет со срце и карат Т.В. Срцев дијамант Стерлинг Сребрен Хало приврзок и сет на прстен

DEN 4303.84

Износ
check Во продавницата.

Додадете прскање на бојата во вашата гардероба со овој задебелен миабела гарнет и приврзок за ореол и прстен. Стручно изработено во бујно сребро сребро, овој исклучителен сет со две парчиња се карактеризира со 2 Gemstones на Гемсстони со гарнет со срцев удар (7х7мм) (8х8мм) украсен од сложениот искривен хало дизајн создаден од 32 кружни дијаманти со пангела и сет на панге. и i2-i3). Измешан со полски, приврзокот е суспендиран на 18-инчен долг сребрен ланец кој се обезбедува со затворач на пролет-прстен. Подарете го овој бесконечен дизајн гарнет поставен на вашата омилена жена и гледајте како што сјае, остро. Направено во сребро. 3-1/3 CT T.G.W. Гарнет скапоцени камења. Гарнет сечење : срцева гарнет Големина : 7x7mm, 8x8mm. Столки со камења поставени од пронг. 1/7 CT T.W. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Поставување на дијаманти : Подготвено и поставување на песни. Јасност на дијаманти : I2-I3. Должина на ланецот : 18 инчи. Ширина на опсегот : 1,3мм. Ѓерданот безбедно и удобно се прицврстува со затворачот на пролетниот прстен. Површина на срцето и сет на прстен. Јануарски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..