• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Snowscape Pines“ платно уметност од Johnон Нолан
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Snowscape Pines“ платно уметност од Johnон Нолан

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : John Nolansubject : Сè уште начин на живот : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има борови дрвја во снежно поле под црвено небо. Ohон Нолан е роден и израснат во Ирска во 1958 година и живее во Даблин. Тој е уметник од втора генерација, кој бил изложен на уметност уште од рана возраст од неговиот татко. Студиото во кое работи е покриено wallид до wallид со разнобојна колекција на акрилни слики, а исто така го содржи и неговиот работен простор и наставната област. Тој ја споделува својата страст за сликање со многумина. Покрај наставата по часови за сликање на возрасни, Johnон исто така се партицира во специјални проекти на неколку основни училишта во областа. Неговата работа е лесно препознатлива и е позната низ цела Ирска и на меѓународно ниво, изложено во многу земји, како и во САД во 2003 година, тој ја освои истакната чест на претставувањето на Ирска во Биенале Интерназионале dell 'Arte Contemporanea во Фиренца, Италија. Неговата работа е во многу јавни и приватни колекции низ целиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Борови дрвја на снежно поле под црвено небо.

Им се допаѓа и на купувачите..