• Ново
Шасон текстил акрилик надвор од бело предиво, yd
zoom_in

Шасон текстил акрилик надвор од бело предиво, yd

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Шасон Текстил претставува предиво. Супер меко акрилно предиво е и економично и функционално. Тоа е лесен предиво што е многу издржлив и исклучително меко за допир. Атрактивните бои ја истакнуваат неговата визуелна привлечност, што го прави моментален хит меѓу сите ентузијасти за плетење. Омилен за употреба во облека, украси за дома и занаетчиски проекти. Акрилните предива се многу издржливи, што ги прави одлични за сите проекти за кои е потребно издржливо предиво. Една од предностите на предивото е, достапен е насекаде и има голем број на бои. Нашето предиво за плетење е лесен. Изработено е од помала густина од онаа на природните влакна. Шесон текстил акрилик надвор од бело предиво, 270 г. : Содржина : 100 проценти акрилик. Должина : 270 г. (246м). Грижа : Машинско миење ладно, нежен циклус, суво суво ниско. Тежина : 3,5 мл. (100g). Достапно во разни бои.

Им се допаѓа и на купувачите..