• Ново
Слатки домашни продавници Клифтон Колекција Марокански Трелис Дизајн област килим
zoom_in

Слатки домашни продавници Клифтон Колекција Марокански Трелис Дизајн област килим

DEN 2448.00

Износ
check Во продавницата.

Продавниците за слатки домови Клифтон Колекција нуди килими и килими со тркач кои се функционални и декоративни за да придонесат трендовски комплимент за вашиот простор и декор за дома, додека ги зачувувате вашите подови од нечистотија, гребнатини, абење и солза. Нашиот марокански Trellis Design Modern Area reg има едноставен, но елегантен геометриски дизајн на ogee, со видлив мотив на мароканските трелис и тесни граници во беж нијанси на темно-црвената база, составувајќи мешавина од традиционална и модерна талент. Мотивите за покривање на безвременскиот под од минатото се преименувани за славен современ изглед кој веднаш ќе се истакне и ќе ги импресионира вашите гости со класичен шарм и автентичен карактер. Отпорен на бледнее, дамки и пролевање, овој траен килим нуди одржување без гужва и може да биде идеален избор за домови со деца и миленичиња, како и тешки области за сообраќај како ходници, кујни, влезови, дневни простории. Текстура на машинска ткаени јамка со 100% полипропилен низок куп за долготраен квалитет го прави овој килим лесен да лежи рамно и се чувствува пријатно под нозете на вашите деца и миленичиња. Претворете ја вашата куќа во дом со завршен допир со едноставно поставување еден килим од оваа колекција под вашата кујна маса, во вашата дневна соба или од вашиот фоаје да ги поздравите вашите гости на благодатно добредојден начин. "Функционалните карактеристики како што се отпорност на дамки, грб што не се лизга, не-пролевање и отпорни на избледени површински куп со низок профил се брилијантно комбинирани со шик модерни или традиционални дизајни и елегантни бои. Природно отпорен на дамки-совршено погодно за вашиот зафатен дом со Висок сообраќај од деца, миленичиња или гости. Машински изработени во Турција со исклучително издржлива конструкција затворена со електрична енергија за да ви служи за наредните години. Купот со низок профил е удобен под нозете, без да додадете мегли или прицврстувајќи се под вратите. Овој, но сепак луксузен килим, е одличен подарок за празници или родендени да се расипете или негувате други без да потрошите богатство. Имајте мир на умот. Продавниците за слатки домови заработија поттикнувачи на клиентите и беше доверлив бренд за неспоредлив квалитет и стил во категоријата Домашни украси. Може да имате мир на умот - ако не сте целосно задоволни со овој килим, вратете го без проблеми за целосна наплата - Се гордееме што имаме неверојатна услуга за клиенти “.

Им се допаѓа и на купувачите..