• Ново
Similac вкупна грижа чувствителна формула за новороденчиња, 30,2-Oz Can, од 6
zoom_in

Similac вкупна грижа чувствителна формула за новороденчиња, 30,2-Oz Can, од 6

DEN 799.68

Износ
check Во продавницата.

SIMILAC 360 Total чувствителна за нега* Формула за новороденчиња е нежна исхрана дизајнирана да ги олесни вообичаените проблеми со стомакот, како што се фустани и гас, како резултат на чувствителност на лактоза. Нашата формула има ексклузивен спој од 5 HMO пребиотици структурно идентични со оние во мајчиното млеко и исхраната дизајнирана за имунолошка поддршка, развој на мозокот и здравје на дигестивниот систем. Симилац е бренд #1 хранат во болници. Состојки во SIMILAC 360 вкупно чувствителни на нега немаат вештачки хормони за раст † и се не-GMO. ‡ * Не за новороденчиња или деца со галактоземија. † Не е прикажана значителна разлика помеѓу млекото добиено од кравите третирани со RBST и не-RBST. ‡ Состојки не генетски инженерски. § понудите може да се разликуваат. Нашата најблиска чувствителна формула до мајчиното млеко од кога било досега : нашиот најголем пробив на формулата за чувствителни стомаци е нежна исхрана дизајнирана за да ги олесни вообичаените проблеми со стомакот како фусизност и гас заради чувствителност на лактоза. Ексклузивна мешавина на пребиотици : SIMILAC 360 Total Sensistive Care има анексклузивна мешавина од 5 HMO Prebiotics структурно идентични со оние во мајчиното млеко. 360 Поддршка на целото бебе : Исхрана дизајнирана за имунолошка поддршка, развој на мозок и здравје на дигестивниот систем. Симилац е бренд #1 Формула за новороденчиња што се храни во болници. Без вештачки хормони за раст † УСА не одобрува никакви стоки, услуги или претпријатија.

Им се допаѓа и на купувачите..