• Ново
Светло општество Круз Сконче
zoom_in

Светло општество Круз Сконче

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Осветлете ја дневната соба или ходникот со ликот и привлечноста на Круз Сконс. Идеално за внатрешни работи под влијание на индустријата, овој Sconce има прекрасна конструкција на железо и алуминиум. Прекрасно деликатна чиста стаклена сенка може да се пофали со конусна форма што додава елемент на искривување на класично аголен дизајн. Додадете ја сијалицата со средна основа (не е вклучена) по ваш избор, иако ние силно се залагаме за прекрасна селекција во стилот на Едисон. За компониран изглед, проверете го приврзокот за појавување. Бара 1 средна база (E26) сијалица, 60 W максимум (продадено одделно). Целосно затемнето. Хардвиран (потребна инсталација). LED светло компатибилно. Севкупно : 7.25 "dia x 10" d x 9,5 "ч. Пораза : 5,5" dia x 1/2 "d.

Им се допаѓа и на купувачите..