• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Државни зборови во Минесота“ „Канвас уметност“ од „Црвен атлас Дизајнс“
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Државни зборови во Минесота“ „Канвас уметност“ од „Црвен атлас Дизајнс“

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Red Atlas Designs Subject : Maps Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира државата Минесота со зборови. Истакнати бои : Сопственикот на зелена, сива црвена атлас дизајнира Дејвид Бауман го знаеше секое знаме на светот со поглед на тригодишна возраст. Наскоро откако тој можеше да го именува секој главен град на секоја држава и земја, исто така. Не многу деца на таа возраст ги добиваат своите клоци проучувајќи ги атлатите на патот, но оваа loveубов кон сите нешта географија се исплати неколку години подоцна, додека тој напредуваше во државното финале на пчелата за географија во Мичиген. Неговиот афинитет кон фотографијата, илустрацијата и графичкиот дизајн ја информира оваа растечка колекција на знамиња, мапи и друга уметност што ги слави познатите и саканите симболи и форми на нашата земја и светот. Денес, Давид сè уште може да се најде како го пробива црвениот светски атлас Хамонд од 1973 година, неговиот татко му го даде пред сите тие години во слободното време. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. државата Минесота со зборови.

Им се допаѓа и на купувачите..