• Ново
Jeanан Плут „Дипломирање на дрво е“ уметност
zoom_in

Jeanан Плут „Дипломирање на дрво е“ уметност

DEN 620.80

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Jean Plout Subject : Typography Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткан платно АРТА Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има приказ на матурска капа со диплома. Истакнати бои : бела, сина, сива, тен, црна боја што ја сликам со масла, акрилни и акварели. Сакам што да правам со природата, но исто така уживам во малку фантазија тука и таму. Многу слоеви на цвеќиња, пеперутки и обрасци. Пеперутките, дивиот свет и пејзажот се инспиративни за мене. Исто така, сакам да го мешам со различни текстури и инспиративна типографија. Ако мојата работа каже нешто, би се надевам дека зборува, супер е да се биде жив и да има одличен ден. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Jeanан Плут „Дипломирање на дрво е“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..