• Ново
Заштитена марка ликовна уметност „Голем храм во Абу Симбел Египет„ Канвас уметност од Дејвид Робертс
zoom_in

Заштитена марка ликовна уметност „Голем храм во Абу Симбел Египет„ Канвас уметност од Дејвид Робертс

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Дејвид РобертсСубјект : Пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има човек на колена, молејќи се на големи статуи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на производство на печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Голем храм во Абу Симбел Египет„ Канвас уметност од Дејвид Робертс.

Им се допаѓа и на купувачите..