• Ново
Трговска марка ликовна уметност „бран класичен поглед“ платно уметност од Мајк onesонс Фото
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „бран класичен поглед“ платно уметност од Мајк onesонс Фото

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мајк onesонс Фотосебјек : Пејзаж-аперестил : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, Уметничко дело завиткано од галерија има кањонска сцена на која се прикажани две големи карпи од двете страни на рамката. Makeубовта на Мајк за фотографијата започна на 10-годишна возраст кога беше 10-годишна возраст кога беше започнато на 10-годишна возраст. Неговиот татко го научи како да ја користи својата стара камера Pentax SLR. До моментот кога завршил средно училиште, тој исто така дипломирал на неговиот пентакс од 35 мм, во стара камера 4x5 Графлекс. Од самиот почеток, пејзажите беа неговата вистинска страст. За време на летните одмори во Мејн, Мајк би избрал да се искачи околу карпестиот брег со камера и статив наместо да купува со семејството во центарот на Бар Харбор. Наскоро тој слета фотографии со снимање на работа за еден локален весник, каде што продолжи да работи додека студира фотографија на колеџ. Мајк onesонс Фото „Бран класичен поглед“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..