• Ново
Атлетски дела девојки спортски градник со врвни шорцеви за велосипеди, 3-парчиња активен сет, големини 4- & плус
zoom_in

Атлетски дела девојки спортски градник со врвни шорцеви за велосипеди, 3-парчиња активен сет, големини 4- & плус

DEN 207.68

Износ
check Во продавницата.

Вашиот мал спортист ќе го сака овој 3-парчен активен сет за носење и ќе биде подготвен да го преземе денот во стил! Овој сет на активна облека има спортски градник, резервоар и шорцеви за велосипеди што може да ги носи заедно или да се меша и да се совпаѓа со сите нејзини омилени атлетски дела. Материјал : резервоар : 95% рециклиран полиестер/5% дрес на спандекс; Спортски градник и шорцеви за велосипеди : 86% рециклиран полиестер/14% дрес на спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 спортски градник, 1 резервоар и 1 пар шорцеви за велосипеди. Карактеристики на градник : стил на пуловер; лажички врат; ленти за рамо; затегнат дно; Технологија за влага за влага со Dri-работи. Карактеристики на резервоарот : стил на пуловер; лажички врат; без ракави; печатење на сите; Технологија за влага за влага со Dri-работи. Карактеристики на шорцеви : влечење на стилизирање со еластична лента за половината за удобност; опремени; Технологија за влага за влага со Dri-работи. Атлетик работи Активна облека за облека поставена за девојчиња.

Им се допаѓа и на купувачите..