• Ново
Лексингтон сонува од Остин Ален Jamesејмс Канвас Уметнички принт
zoom_in

Лексингтон сонува од Остин Ален Jamesејмс Канвас Уметнички принт

DEN 768.00

Износ
check Во продавницата.

Големите делови од овој принт се опфатени во големи, насликани снопови на боја. Нијанси на сина, лесна беж, сива и бела лента низ ова апстрактно платно, формирајќи правоаголници и капење на боја за да создадат интерес и да додадат димензија во составот. Подобриот естетика што овој принт добро обезбедува парови со соби со суптилен крајбрежен или урбан модерен дизајн и скоро сигурно ќе ја врзува вашата соба заедно. Овој премија за печатење на Giclee е направен со висококвалитетен материјал за платно со употреба на технологија за печатење со најсовремени. Нудејќи целосно печатење со крварење, кое опфаќа целокупност на платното, вашето ново уметничко дело ќе го има тој квалитет на музејот без висока цена. Плус, вашето ново ремек -дело е подготвено да виси : Сè што ви треба се неколку нокти, стабилна рака и око за детали. Апстрактна платно уметност. Насликани снопови на боја. Галерија завиткано платно. Одлично за дома или канцелариски декор. Лесен. Избриши чисти.

Им се допаѓа и на купувачите..