• Ново
Геометриски принт на домашни кармени со матура за затемнување на просторијата затемнувајќи го панелот за завеси на прозорецот во бањата
zoom_in

Геометриски принт на домашни кармени со матура за затемнување на просторијата затемнувајќи го панелот за завеси на прозорецот

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Направете секоја просторија да се истакне со современиот стил и софистицираност на овој панел за прозорци Кармен од Dainty Home. Одликувајќи се со елегантен дизајн за затемнување на просторијата, заврши со сјаен текстуриран геометриски принт со навестување на Лурекс сјај што ќе ја истакне секоја просторија во која се прикажува. Овие завеси се изработени од висок квалитет што е меко на допир. Упатствата за нега се лесни - едноставно машинско миење ладно, нежно циклус, не бели, не се суши, не милувајте суво, железо на ниско поставување ако е потребно, и овие завеси повторно ќе изгледаат добро како ново. Секој панел има стандардно мерење од 84 „долги и 38“ широки. Со комбинирани двете панели, вкупната ширина би била 76 ”што е доволно покритие за вашиот прозорец . Оваа елегантна панел за прозорци е направена од богата текстурирана ткаенина со суптилен акцент на Лурекс кој има геометриски дизајн на печатење и филтрација на светлина за затемнување на просторијата. Завршувањето на громите е мат сребро и мерките за отворање 1.5 ". Секоја табла има 6 громи со вкупно 12 громити за двата панели. Громите овозможуваат брза и лесна инсталација на вашата завеса за завеси . Пакетот вклучува две (2 (2 ) панели за завеси за прозорци. Стилот е разноврсен и може да се користи во спалната соба, дневната соба, трпезаријата или која било друга просторија во вашиот дом или работно место. Изберете од достапните бои јаглен и бело за да одговараат на вашиот мебел и шема на бои . Направено од 100% издржлив полиестерски материјал, така што им нудиме само најдобро на нашите клиенти. Со квалитетот на ткаенината, можеме да ја гарантираме долговечноста на овој прекрасен производ . Оваа ставка е машина што се мие за ваша погодност. За најдобри резултати, машинско миење Студениот, нежен циклус, не бели, да се исуши, не милува не суво и железо на ниско поставување.

Им се допаѓа и на купувачите..