• Ново
Менхетен играчка лама патувачка играчка wth teether and llama сет на книги за мека активност
zoom_in

Менхетен играчка лама патувачка играчка wth teether and llama сет на книги за мека активност

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Време е да патуваме и да учиме со лами! Не дозволувајте инфективната сложеност на оваа нејасна активност на Лама, кој патува игра играчка. Оваа мала лама е подготвена за некое интензивно време на игра од малечката. Меката бела лама е исто толку забавна да се погледне, бидејќи е функционална во стимулирање на развојот во вашето мало и нуди нејасна бела ткаенина и свиленкаста седло и ознаки за тактилно истражување, како и два прстени за заби за да ги смири болните непца. Мерки 7.2 x 2,2 x 11. Понесете патување со бебето во земјата каде што ламиците цветаат во оваа мека книга на Лама! Бебе мека книга вклучува шарени графики за печатење, подигнати текстури и везени форми за визуелно и тактилно истражување. Другите изненадувања вклучуваат врзана лама со скриен пискач, крцкаво виножито и огледало пријателско за бебиња. Бебето ќе ужива во гушкање на аголот за да ги смири болните непцата и да ги галеше утешните свилени јазичиња и ткаенини. Патувачката јамка одозгора го прави ова одлична играчка за прошетки во шетачот или патување со автомобил. Мерки 6,5 x 1,5 x 6,5. Од 1979 година, Менхетен играчка прави наградувани, висококвалитетни, едукативни играчки за вашето бебе, дете или дете. Од играчки за новороденчиња и играчки за бебиња до играчки за сензорни развој, нашата цел е да обезбедиме најбезбедни и најдобри достапни играчки. Сите наши производи, од најновите концепти до нашите класични тестирани временски услови, се иновативно дизајнирани да инспирираат имагинативна игра и рутински се тестираат за безбедност за да поминат строги CPSC, ASTM, EN71 и здравствени стандарди за безбедност на Канада. Бебето може да ужива во оваа симпатична лама дома или во движење со прстен Clip/заби што лесно се придава на повеќето колички и седишта за автомобили. Текстурирани бебешки теми нудат утеха за оние што менуваат бебешки непца. Симпатична и пријатна лама играчка за бебиња се одликува со мека муцка, везени очи, нос, уста и розови образи. Првата книга на бебето има врзани меки портокалови пом и шарени тактилни ткаенини поврзани со лами и пустината. Инспирирајте ја аудитивната, визуелната и тактилната стимулација на бебето со оваа разнобојна развојна книга за бебиња.

Им се допаѓа и на купувачите..