• Ново
Женски женски костум на Ноќта на вештерките во 20 -тите, начин за славење, големина xl
zoom_in

Женски женски костум на Ноќта на вештерките во 20 -тите, начин за славење, големина xl

DEN 575.84

Износ
check Во продавницата.

Вратете ги старите добри денови со овој женски рикачки костум за Ноќта на вештерките од 20 -тите од патот до славење. Овој прекрасен фустан во стилот на 1920 година се одликува со раб и е комплетен со пердувен слушалки. Додадете додатоци од патот за славење на колекцијата за Ноќта на вештерките и ќе бидете starвезда на Speakeasy. Овој костум е навистина уникатен и совршен лесен за носење изглед за Ноќта на вештерките, облечете настани и тематски забави. Материјал : 100% полиестер. Грижа : Чиста на самото место. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 фустан со раб и 1 пердув. Деколте : квадратен врат. Затворање : Стил на влечење. Ракави : без ракави. Карактеристики : детали за раб; искриви ленти; лентата за глава има детали за пердув и скапоцен камен. Правна белешка : Предупредување! Опасност за гушење! Содржи мали делови; не е наменета за деца под 3 години. Белешка : Чевли, БОА, нараквици и накит не се вклучени. Женски костими од 20 -тите години на Ноќта на вештерките од пат до славење.

Им се допаѓа и на купувачите..