• Ново
Додаток на кампот за не'рѓосувачки челик Камп, 1 Qt
zoom_in

Додаток на кампот за не'рѓосувачки челик Камп, 1 Qt

DEN 575.20

Износ
check Во продавницата.

Перколат. Истурете. Кофеинат. Повторете. Ние ја надградивме оваа камполаторска перколаторска кампови за кафе Стенли, Campsite Classic за оние кои не можат да добијат доволно добро кафе или гроздобер носталгија. Елегантниот, модерен дизајн има отстранлив силиконски зафат, кој ви овозможува да ја тргнете од топлината без да ги запалите рацете. Соработува до шест чаши (1,1 Qt) кафе за да можете да ги споделите со пријателите. ‘Изграден за живот '. Од 1913 година ветивме дека ќе обезбедиме солидна, способна опрема за храна и пијалок, изградена за да трае цел живот. Тоа е ветување што сè уште го чуваме. Производите на Стенли купени од препродавачите на Стенли доаѓаат со гаранција за живот. Одлично кафе : Нашиот тенџере со перколатор на кафе Стенли испорачува шест чаши топло, свежо кафе во вашиот дом или кампување внатрешната кошница од не'рѓосувачки челик ги задржува теренот свежо уживајте во кафето старомоден начин, со подобрен дизајн од Стенли. Лесно за чистење : Не губете време на вашата авантура, загрижувајќи се за чистење на вашите резерви Стенли Перкулатори се 100% безбедни за садови, а дизајнот од не'рѓосувачки челик овозможува лесно чистење во движење. Лесен : Овој производител на кафе -кафе е лесен и лесен за носење при патување, пешачење или кампување на овој додаток во кампот го подобрува вашето искуство во кампување без да ве тежи. Кул зафат : Без разлика дали се подготвувате преку отворен пламен или шпорет, нашата силиконска рачка одржува безбедна температура за да спречи изгореници при грабнување на свеж тенџере со кафе и прави лесно истурање. Доживотна гаранција : ‘Изградена за живот’ Од 1913 година ветивме дека ќе обезбедиме солидна, способна опрема за храна и пијалок, изградена за да трае цел живот, тоа е ветување дека сè уште ги чуваме производите на Стенли купени од Стенли, препродавачите доаѓаат со гаранција за живот.

Им се допаѓа и на купувачите..