• Ново
Трговска марка ликовна уметност „вода жолта“ платно уметност од Janeејн Дејвис
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „вода жолта“ платно уметност од Janeејн Дејвис

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Janeејн Дејвисјубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лабаво геометриски аранжман на зелена, сина, крем и жолта боја. Истакнати бои : бела, зелена, жолта, задебеница, сина, сива, црна giclee (Jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лабаво геометриски аранжман на зелена, сина, крем и жолта боја.

Им се допаѓа и на купувачите..