• Ново
Гроздобер Јаксон Традиционален Тркач Килим, Греј Мулти, 2 '2 12'
zoom_in

Гроздобер Јаксон Традиционален Тркач Килим, Греј Мулти, 2 '2 12'

DEN 4449.44

Износ
check Во продавницата.

САФАВИЕХ ГРОЗДОБЕР ВТГ117 - 2770 Греј / Мулти Килим Колекцијата на Гроздобер килим се одликува со теписи во антички стил, преодна област. Секој килим во оваа трендовска колекција прикажува класични мотиви оживеани во модерни бои и свилено-мазно чувство под нозете. Гроздобер област килими темелно се занесе денешната предност за домашен декор со наследство карактер и модерен талент. Килимот има приближна дебелина од 0,375 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Што?стариот е нов повторно во Сафавиех?с Гроздобер Колекција на килими инспирирани од трендот за рециклирање на старите теписи и нивно прекумерно боење во брилијантни бои за камуфлирање на дамки и недостатоци. Секој килим е моќ се наѕираше Во Белгија од 100 проценти органска вискоза предиво во низок куп за да го пресоздаде навојниот изглед на носени гроздобер теписи. Предивата се намерно обоени нерамномерно за да додадат карактер на стариот свет во колекцијата?е класичен персиски и турски дизајни. Материјал : Вискоза Куп. Ширина На Производот : 2 '2". Должина На Производот : 12'. Колекција : Гроздобер.

Им се допаѓа и на купувачите..