• Ново
N204-001-BL-DN Надолу Агол Мачка ВРВОТ Лепенка Кабел-ft. - Сино
zoom_in

N204-001-BL-DN Надолу Агол Мачка ВРВОТ Лепенка Кабел-ft. - Сино

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Кабелот За Лепенка Cat6 Под агол Поврзува Опрема во Центри за Податоци и Vo IP Мрежи Овој КАБЕЛ Cat6 TIP patch е идеален за поврзување на мрежни компоненти, како што се печатачи, компјутери, копири, рутери, сервери, модеми и прекинувачи, во центри за податоци со висока густина. Дизајниран за брз пренос и одличен квалитет на сигналот, овој кабел RJ45 обезбедува брзина на пренос на податоци до 1 Gbps низ вашиот Gigabit Ethernet или Vo IP мрежа. Кабелот ЗА Лепенка RJ45 СО долен Агол Го Олеснува Поврзувањето И Исклучувањето еден RJ45 машкиот конектор е дизајниран под агол од 90 степени надолу, што спречува прекумерно свиткување и го намалува стресот на кабелот. Ова го прави кабелот за заштеда на простор лесен за приклучување во панели за лепенки, прекинувачи и други уреди лоцирани во затворена област или зад биро. Кодирани во боја За Да Се Избегне Погрешна Идентификација Што Може Да Предизвика Скап Застој Овој кабел За лепенка Cat6 со надолен агол има сина пвц јакна и обликувани сини краеви. Кодирањето во боја овозможува лесна, брза идентификација во преполна решетка или работна станица и помага да се спречи ненамерно исклучување на кабелот. CAT6 ВРВОТ лепенка кабел обезбедува брз пренос брзини до 1 Gbps во ВАШИОТ LAN. НАДОЛНИОТ АГОЛ RJ45 конектор е лесен за приклучување во прекинувач или панел притиснат на ѕид. Дизајниран за Домашни или канцелариски Мрежи 10/100/1000база-Т Гигабит Етернет мрежи. Сина боја кодирана за брза, лесна идентификација во преполната решетка или работна станица. Овој производ е покриен Со Доживотна Ограничена Гаранција. Тип На Производ Мрежен Кабел. Тип Кабел Категорија 6. Кабел Карактеристика Лепенка Кабел. Должина на кабелот 1ft. Конектор На Првиот Крај 1 x RJ-45 Машки Мрежен Конектор На Вториот Крај 1 x RJ-45 Машки Мрежа. Уред Поддржан Прекинувач Скенер Сервер Работна Станица Мрежен Уред Рутер Лепенка Панел Воип Уред Модем Компјутерски Фотокопир Решетката Сервер. Американски Жица Мерач 24 AGG. Стапка На Пренос на податоци 1gbit/s. Боја Сина. Материјал Поливинил Хлорид ( ПВЦ) - Јакна.

Им се допаѓа и на купувачите..