• Ново
Нови Стенс Засечени Hi-Лифт Сечилото Продавница 355-036 - За Bunnton PL7441
zoom_in

Нови Стенс Засечени Hi-Лифт Сечилото Продавница 355-036 - За Bunnton PL7441

DEN 2543.84

Износ
check Во продавницата.

Сечилата за Косилка за Трева со Висок Лифт создаваат силно вшмукување што ја влече тревата нагоре додека се сече, што го остава тревникот со прецизен и униформен изглед. Со повлекување на сечилата на тревата за да стојат исправено, сечилото со висок лифт може да ги исече сите на иста висина за поголема конзистентност. Силниот капацитет на подигнување на овие сечила ги прави идеални за дебели и бујни тревници во кои исечоците ќе бидат вреќи. Силното вшмукување ги повлекува исечоците во торбата со помали шанси да ја затнат палубата за косилка и отворот на торбата. Поради моќното вшмукување на сечилата со висок лифт, тие не се препорачуваат за тревници со тенки или голи точки, бидејќи дејството на вшмукување може да повлече прашина и песок. Сечилата со висок лифт треба да се користат на косилки со помоќни мотори. За тревниците кои се дебели и енергични, сечилата За косилка За Трева Со Висок Лифт Ќе произведат крој со професионален изглед што го прави тревникот да изгледа уште полуксузно. Спецификации : Здраво-Лифт Сечилото Продавница Пакет, Центар дупка : 5/8", Должина : 20 1/2", Дебелина : 0,203", Ширина : 2 1/2", Белешки : Продадени како пакет од 6. Компатибилен со/Замена За : Arенс : 8899100, 8979600, 9081200, Лошо Момче : 038-2007-00, 038-6002-00, 038-6050-00, 038-6060-00, БАНТОН : ПЛ7441, Дикси Хеликоптер : 30227-60, 30227-60Х, 30227-60в, А60227-60н, Екмарк : 103-0301, 103-0301-С, 103-1580-С, 103-2530, 103-2530-Б, 103-2530-М, 103-2530-С, 1-613112, 1-613250, 1-633483. Бантон : Бара 3 за 60" палуба, Дикси Хеликоптер : Бара 3 за 60" палуба, Ексмарк : Понов Лазер З И Тревник Ренџер; Бара 3 за 60" палуба, Сериозно : Бара 3 за 60" палуба, Торо : Бара 3 за 60" палуба.

Им се допаѓа и на купувачите..