• Ново
Примарно Злато Каратно Бело Злато 6х Овален Перидот и Дијамантски Прстен
zoom_in

Примарно Злато Каратно Бело Злато 6х Овален Перидот и Дијамантски Прстен

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Овој пенлив прстен од бело злато од 14 карати сигурно ќе го разубави вашиот изглед. Овој уникатен прстен дизајниран од вител прикажува вистински овален скапоцен камен со фацетиран 6х4мм перидот во центарот заедно со два кружни дијаманти СО јасност СИ2/СИ3 од секоја страна за елегантен изглед. Достапен е во големина на прст 7, скапоцен камен тежи 0,45 cttw.Метална Тежина : 1,09 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1мринг Големина : 7гемстоун Детали : Тип : Перидотбирхстоун Месец : Августбојка : Гринкут : Фацетедсајп : Овалсајз : 6мм х 4ммвежина : 0,45 cttwquanty : 1 Поставување Накит : Prongdiamond Детали : Јасност : Si2/si3color : G-Ibirthstone Месец : Април : Facetedshape : roundsize : 1,6 mmweight : 0,034 Cttwquanty : 2 Поставување Накит : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во бесплатна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Им се допаѓа и на купувачите..