• Ново
Huffy Girls Lockland 7-брзински крстосувачки велосипед, виолетова
zoom_in

Huffy Girls Lockland 7-брзински крстосувачки велосипед, виолетова

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Овој 24-инчен велосипед за удобност во Локленд со рамка за совршена вклопување во Хафи е идеален за обични или рекреативни возачи. Без разлика дали имате специфични дестинации на ум или брзи грешки за трчање, Хафи Локленд е вистинскиот избор. Опуштете се додека седнувате на удобната седло и прегрнете што било патување што ќе го изберете. Изберете од 7 брзини со менувачот на пресврт на пресврт со непречено менување и дераилот на задниот индекс. Предните и задните линеарни сопирачки за влечење реагираат брзо кога е потребно. Дизајнот на Huffy Exclusive Perfect Fit Frame го прави овој велосипед најудобен велосипед што некогаш ќе го возите. Подигната рачка ви овозможува да се прошетате во исправена позиција за возење. Нозете можат да се прошират напред додека педалираат, а тоа ги елиминира замор на зглобот, рака, врат или нозе. Плус, удобно поставеното седиште е дизајнирано да биде малку подалеку и со помал центар на гравитација за да овозможи природно држење на телото. Велосипедот Хафи 24-инчен има класични браници за да ве остави суви, а другите одлики на удобност што сте сигурни да ги цените. Подготвената пролетна седло и двојни густини и педали. Овој 7-брзински велосипед има лесна за употреба сопирачка за костер. Издржливата челична рамка е дизајнирана за одлично возење со крстарење. Карактеристики на велосипед со 7-брзински крстосувачи : Опис : 24-инчен крстосувач велосипед е удобен за возење со 7-брзини. Карактеристики : Дизајнот на совршената фит рамка на Хафи обезбедува поголема удобност, поголема самодоверба и подобро возење. Просечна висина на возачот : 4'8 "до 5'8". Опсег на возраст : 12 години и нагоре . Рачка на рачка : Крстаречка лента со држачи со двојна густина. Рамка : Издржлива челична рамка во метална ириска завршница има исправена позиција за возење. Брзина : 7-степен велосипед е стилски и едноставен за возење. Фендери : Матните црни панделки ги пренасочуваат распрскувачите за да ве остават суви додека возите заедно. Седиште : Подделената седло е дизајнирана со помал центар на гравитација за посигурна позиција за возење. Брзо прилагодување на седиштето : Клип за врзивно средство за брзо ослободување го олеснува прилагодувањето на висината на седиштето по потреба. Сопирачка : Предните и задните линеарни сопирачки за влечење обезбедуваат едноставна, сигурна контрола. Гуми : Црна боја 24 "крстосувачки гуми со бели странични allидови. Врски : челични бандажи го надополнуваат класичниот дизајн на велосипедот. Педали : Двојна густина Кратон педали. Јасни упатства за склопување вклучуваат ограничена гаранција за гаранција за рамка за животно За да контактирате со услугата за клиенти на Хафи за информации за гаранција на 1 (800) 872-2453 или да ни испратите е-пошта до услугата@. Од Хафи, компанијата што прави квалитетни велосипеди од 1892 година.

Им се допаѓа и на купувачите..