• Ново
Кенда Мастодон Хт Радијална Гума 25х8 - За Поларис СПОРТИСТ Близнак 2002-2006
zoom_in

Кенда Мастодон Хт Радијална Гума 25х8 - За Поларис СПОРТИСТ Близнак 2002-2006

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Гумата Мастодон ХТ е специјално дизајнирана за средни до тврди површини, вклучувајќи карпи и шкрилци. Може да се пофали со непречен квалитет на возење со дизајнот под Влијание на Лесната гума за Камиони. Хт е изграден за да надмине и во пустински ситуации со голема брзина, како и во тесни карпести патеки. Ги исполнува или надминува сите барања ЗА ТОЧКИ (FMVSS 571.119). Радијална Гума дизајнирана специјално ЗА ПАЗАРОТ НА ХИВ РАМО до РАМО. Екстра тешки ТЕШКИ 8-ката номинална обвивка се спротивставува на пункции и го подобрува квалитетот на возењето и ракувањето.

Им се допаѓа и на купувачите..