• Ново
Глобални Делови Дистрибутери Сензор
zoom_in

Глобални Делови Дистрибутери Сензор

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Електричниот прекинувач е дизајниран да дава повратни информации за системот за управување со моторот. ЕЦМ го контролира Системот А/Ц на современи возила. Во претходните возила, тие се користат за директно исклучување на компресорот за да се избегне откажување на компресорот. Дизајниран за исполнување или надминување на ое вклопување, форма и функција. Издржливост тестирана на секој нов дизајн. Тестиран Напон. Јачина на струја нацртајте тестирано.

Им се допаѓа и на купувачите..