• Ново
Red Heart® Super Saver® Ombre # Средно акрилно предиво, Baja Blue 10oz 283g, дворови
zoom_in

Red Heart® Super Saver® Ombre Средно акрилно предиво, Baja Blue 10oz 283g, дворови

DEN 305.92

Износ
check Во продавницата.

Супер Saver® предиво сега доаѓа во прекрасни отпечатоци од омбре. Боите се движат од светло во темно и повторно назад, така што ќе го добиете тој градиентен изглед без да ги менувате скиците. Предивото ја прави целата работа за сите вас во еден скин. Направете убава шал со само една 10 мл. Скеин или продолжете да одите и да направите шоу запирање на фрлање со 4 скијани! Овој производ го држи сертификатот OEKO-Tex® Standard 100. Содржина : 100% акрилик. Големина на топката : 283g / 10oz, 440m / 482yd. Грижа : Машинско миење и суво. Мерач : 4 - влошен. Мерач на плетење : 4 "x 4" (10 см x 10 см) 17 СТ и 23 реда со игла за плетење од 5 мм (САД 8). Мерач на капчиња : 4 "x 4" (10 cm x 10 cm) 12 SC и 15 реда со кука од капчиња од 5,5 mm (U.S I-9). Препорачана игла за плетење : 5 мм. Препорачана кука за капчиња : 5,5 мм.

Им се допаѓа и на купувачите..