• Ново
Нова 96-Серво Волан пумпа одговара 1997-Инфинити
zoom_in

Нова 96-Серво Волан пумпа одговара 1997-Инфинити

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Градејќи се на децениско искуство користејќи обратен инженеринг за повторно производство на производи за серво волан, инженерите НА КАРДОН прецизно ги дизајнираа и тестираа Нашите Кардонски Нови Пумпи за Серво Волан за да се вклопат и да функционираат како оригиналот. Секоја единица е испорачана со премиум заптивки и резервоари со висока температура за лесна инсталација и сигурност на која може да сметате. Апликација за возило : INFINITI Q45 1998-97. 100% компјутерско тестирање на оптоварување обезбедува оптимални перформанси и издржливост со вклучување на параметри од реалниот свет за време на циклусот на тестирање. Произведени со премиум одделение, високотемпературни заптивки за дополнителна издржливост под сите услови на возење. Прецизното усогласување на черупката спречува предвремено абење на вратилото и заптивката, значително намалувајќи ја бучавата и вибрациите. Единиците се снабдуваат со резервоар и капаче (кога е применливо) за да се намали времето на инсталација и да се спречи контаминација од заробени остатоци. ОЕ Референца : 8Е5З5427001А. Одговара Изберете : 1997-1998 ИНФИНИТИ Q45 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..