• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Одмор на тркала I“ платно уметност од Мајкл Мулан
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Одмор на тркала I“ платно уметност од Мајкл Мулан

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мајкл Мулансјубјект : Сезонал Стил : Модерен производ Тип на средба век : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира зборовите "Дом за празниците " со црвено-бели букви над автомобилот полн со кучиња превоз на новогодишна елка на дрво од чаша. Истакнати бои : Бела, црвена, сива, зелена, Тан Мајкл Мулан е уметник и илустратор кој ја започна својата уметничка кариера како графички дизајнер. По неговата страст за цртање, тој се врати на училиште во 2006 година за да добие МНР во илустрација на колеџот за уметност и дизајн на Савана. Со длабока благодарност и за дизајнот и за илустрацијата, неговата уметност одразува графички и рачно изработени квалитети кои потсетуваат на техники за печатење и му оддаваат почит на неговиот херој, Енди Ворхол. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мајкл Мулан е уметник и илустратор кој ја започна својата уметничка кариера како графички дизајнер. По неговата страст за цртање, тој се врати на училиште во 2006 година за да добие МНР во илустрација на колеџот за уметност и дизајн на Савана. Со длабока благодарност и за дизајнот и за илустрацијата, неговата уметност одразува графички и рачно изработени квалитети кои потсетуваат на техники за печатење и му оддаваат почит на неговиот херој, Енди Ворхол. - Зборовите „Дом за празниците“ со црвено -бели букви над автомобил полн со кучиња кои превезуваат новогодишна елка на дрво.

Им се допаѓа и на купувачите..