• Ново
Трговска марка ликовна уметност „новите слоеви I“ платно уметност од Ј. Холанд
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „новите слоеви I“ платно уметност од Ј. Холанд

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : J. Holland Subject : Abstract Style : Industrial Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сина и зелена боја што капе бела позадина. Истакнати бои : бело, светло сина, сина, тиркизна, чаша, зелена светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сина и зелена боја капе по бела позадина.

Им се допаѓа и на купувачите..