• Ново
Трговска марка ликовна уметност „богати бои“ платно уметност од Мариета Коен уметност и дизајн
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „богати бои“ платно уметност од Мариета Коен уметност и дизајн

DEN 1530.08

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мариета Коен Уметност и дизајн Субјект : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови и црвени цвеќиња над бела позадина. Истакнати бои : бела, розова, светло сина, тиркизна, црвена, сина, вино Некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Некои од моите најрани спомени се однесуваат на цртање и сликање. Роден сум и пораснав во комунистичката Бугарија, каде не беше можна можност за индивидуално креативно изразување. Јас сè уште јасно се сеќавам на возбудувањата на радоста и желбата со кои очекував лекции за цртање. На дванаесетгодишна возраст веќе решив да станам уметник - не најдобриот избор за тие денови. - Розови и црвени цвеќиња над бела позадина.

Им се допаѓа и на купувачите..