• Ново
САФИР AMD Radeon Графичка Картичка, GB GDDR5
zoom_in

САФИР AMD Radeon Графичка Картичка, GB GDDR5

DEN 10214.40

Износ
check Во продавницата.

САФИР RADEON RX 470 - графичка картичка-Radeon RX 470-4 Gb Клучни Карактеристики И Придобивки : gamer оптимизиран освојте Ги насловите Direct X 12 и Vulkan со моќни асинхрони шејдери и одлични геометриски способности! Уживајте во неверојатно мазна и ниска латентност игри на речиси секоја рамка благодарение на amd Free Sync технологија. И проследувајте и снимајте ги вашите омилени игри НА 4 K, H. 265, 60 FPS практично без влијание врз перформансите. Технологии" подготвени за иднината " архитектурата на polaris прецизно ја комбинира технологијата на процесот Fin FET 14 и напредните технологии ЗА моќност, порти и часовници НА AMD за тивко искуство со игри со шепот. Уживајте во карактеристиките на игри кои динамично ги оптимизираат јачините на звукот врз основа на вистинската температура и обемот на работа. Добијте компатибилност за мониторите и дисплеите со мотор за прикажување подготвен за поддршка НА HDR, HDMI 2.0 и Порта за Прикажување 1.4 HDR подготвени!.

Им се допаѓа и на купувачите..