• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Workbench на тато“ платно уметност од не-волк-производство
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Workbench на тато“ платно уметност од не-волк-производство

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Не-волк-продукции Исклучок : Сè уште начин на живот : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со линиска работа што покажува клупа за работа во гаража. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Не-волк-продукции „Работна маса на тато“ Арт.

Им се допаѓа и на купувачите..