• Ново
AVerMedia Avercaster LiteSE Еден HDMI Композитни Компактен Енкодер
zoom_in

AVerMedia Avercaster LiteSE Еден HDMI Композитни Компактен Енкодер

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

AVer Caster Lite SE510 има неверојатно снимање видео и пренос во живо. AVERCASTER Lite SE510 поддржува различни опции за поврзување за да го испорача потокот со највисок квалитет на видео. Дополнителна флексибилност е наменета за стриминг на видео преку жична или безжична конекција. Ефективен, високо компатибилен и многу скалабилен, AVERCASTER Lite SE510 е оптимално решение за преносливо видео емитување и стриминг. Широката Флексибилност На Стриминг Ја Зголемува разновидноста на испорака на видео стриминг преку жично или безжично вмрежување. AVer Caster Lite SE510 го олеснува испораката на висококвалитетна видео содржина до мрежата за испорака на содржини (CDN) како ШТО СЕ USTREAM, WOWZA или личен CDN. Додавање на флексибилноста на стриминг е поддршката за апликации и веб-базирани системи за управување со содржини за далечинска администрација и пренос на таблети, преносни компјутери или други мобилни уреди. Аналогните Врски Аналогното видео и аудио лесно се поддржуваат со ПОМОШ НА RCA конектори за сите видови опрема. Целосна компатибилност се добива за аналогна компонента видео ВО NTSC или PAL. Зачудувачка Целосна HD Конекција AVERCASTER Lite SE510 е извонредно дизајниран за барања ЗА квалитет НА HD видео и аудио. Целосниот HD квалитет лесно се снима од кој било дигитален уред, вклучувајќи : конзоли за игри, компјутерски системи, двд-плеери и дигитални камери. Стриминг Со едно Копче Целосно поврзан и вклучен, AVERCASTER Lite SE510 е едноставен за употреба колку што е лесен и мал во форма. Притискањето на едно копче ги применува сите потребни чекори за започнување и запирање на преносот на медиуми. Функцијата со 1 клик лесно создава вредно средство за места на кои им е потребна промена на задачите и брзо распоредување на стриминг. АПЛИКАЦИЈА за Управување со мобилни Телефони преземете целосна контрола врз вашиот работен тек во живо. Од параметрите за кодирање и поставките за стриминг до мрежното поставување за мрежи за испорака на содржини, Како Што Е UStream, АПЛИКАЦИЈАТА Nexstream На AVer Media ви овозможува да управувате и да го контролирате ВАШИОТ AVer Caster SE510 со едно лизгање. Достапно сега Во Google Play за сите ваши уреди Со Android или App Store за вашиот i Pad. Дизајн на стриминг со едно копче. Поврзување на жична и безжична мрежа. Апликација за Управување со мобилни телефони. Преглед во реално време со cvbs и HDMI премин преку. Авермедија Систем За Управување Со Содржини (CMS) Компатибилен. Влезни Сигнали : HDMI, Композитни (CVBS)СО RCA L/R аудио.

Им се допаѓа и на купувачите..