• Ново
Мункин Бебешкиот Тун Силиконски Алигатор Лажица За Заби, Зелена, Пакет
zoom_in

Мункин Бебешкиот Тун Силиконски Алигатор Лажица За Заби, Зелена, Пакет

DEN 191.84

Износ
check Во продавницата.

Бебињата сакаат да џвакаат се што можат да добијат-вклучувајќи ги и долгите краеви на нивните лажици за хранење. Сонувана од такт постара сестра кога имала само седум години, бебешкиот тон е еднакви делови симпатична животинска заби и мека бебешка лажица. Со опашка лажица што го прави јадењето позабавно и трнливо гребено "тело" што е лесно за држење, смислено дизајнираната форма не може да оди предалеку во устата на вашето малечко. Изработена од силикон од ФДА, оваа патентирана лажица е исклучително нежна за чувствителните непца на бебето и лесна За Совеста на мама. Не сите алигатори се страшни и ние сме воодушевени што го имаме овој како дел од семејството Мунккин. Кажете "подоцна, Гатор" за лажица опасност со бебето! Како Што се гледа На Ајкула Резервоарот. Две-во-едно заби и бебешка лажица создадена од детски пронаоѓач. Уникатната форма на животните помага во спречување на гушење или замолчување. Патентираниот дизајн ги елиминира острите агли и краеви. Лесен за држење и супер нежен за непцата. Изработен од 100% силикон од фда одделение. 4+ месеци.

Им се допаѓа и на купувачите..