• Ново
Заштитена марка ликовна уметност 'во шумата v vestетва' платно уметност од Кејти Пертит
zoom_in

Заштитена марка ликовна уметност 'во шумата v vestетва' платно уметност од Кејти Пертит

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Кејти Пертитсубјект : Типографија Стил : Модерен Farmhouse Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрации на растенија и инсекти околу фразата "секогаш ќе го соберете она што го засадите " на беж позадина . Истакнати бои : Белата, сивата „Земањето стара уметност и повторно да се направи нова и свежо е многу наградувачко“, вели уметникот Кејти Пертиет. Кејти спојува обрасци, бои, текстури и антички гравури за да создаде нешто ново. Таа работеше како графички дизајнер повеќе од дваесет години. Нејзиното домашно студио е мешавина од старо и ново, исто како и нејзината уметност. Нејзината библиотека за гроздобер книги и бои и четки зафаќаат ист простор како нејзиниот ценет компјутер Мекинтош. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Илустрации на растенија и инсекти околу фразата „секогаш ќе го соберете она што го засадувате“ на беж позадина.

Им се допаѓа и на купувачите..